sprawdź naszą interaktywną mapę google ze spacerami

Spacery po okolicy gajówki

gdzie wybrać się na spacer w okolicy gajówki?

Gajówka leży na Pogórzu Izerskim na wysokości 370-400 m n.p.m. W naszej okolicy są łąki, pola i lasy. Teren jest pagórkowaty. Proponujemy Wam kilka wariantów spacerów. Wszystkie trasy są odpowiednie na spacer oraz rower.

Trasy są przygotowane na mapach google – można pobrać je na swój telefon i mieć w wersji offline, gdy stracicie zasięg w lesie. Kierujcie się śladem z mapy.
Link do mapy google: kliknij tutaj mapa

1. Dookoła Gajówki – 2,5 km (+ opcja przedłużenia)
kolor: jasnozielona/jasnożółta
Krótki spacer na 30 min – 1 godzinę z wizytą na placu zabaw i wiadukcie kolejowym (można sprawdzić godziny odjazdu pociągów ze stacji Rębiszów i czekać na pociąg). Po drodze ławeczki do odpoczynku i pasące się konie naszych sąsiadów. Trasa w całości asfaltowa. Idealna dla dzieci na rower.

2. Do Gajówkowego Miejsca Mocy – 6,5 km (+opcja przedłużenia)
kolor: czerwona/pomarańczowa

Spacer zajmuje około 1,5-2 godziny. Trasa o nawierzchni drogi polnej i szutrowej. W Gajówce asfalt. Trasa oprócz Gajówki prowadzi drogami bez samochodów – przez łąki, pola i bardzo ładny las rębiszowski.
Miejsce Mocy to grupa kilku wielkich głazów, a pomiędzy nimi jedno wąskie przejście. Niektórzy czują wibracje, przechodząc między nimi 🙂

3.Na Stawy Rębiszowskie – 9 km (+ opcja przedłużenia)
kolor: różowa/fioletowa

Przyjemny, dłuższy spacer. Trasa dobra pieszo i na rower. Do wsi Młyńsko asfalt, później leśne szutry. Od Rębiszowa do Gajówki ponownie asfalt. Przez las i stawy droga bez aut.
Stawy Rębiszowskie były kiedyś potężnym kompleksem stawów hodowlanych. Dzisiaj z wielu stawów pozostały jedynie dwa, pomiędzy którymi prowadzi trasa. Po drodze widoki na Góry Izerskie, przyjemny las mieszany i możliwy postój przy stawach.

4. Do Restauracji Francuskiej – 7,5 km
kolor: niebieska

Idealny spacer polami i łąkami do Chmielenia gdzie znajdziecie wyjątkową restaurację prowadzoną przez francuza. W Gajówce i Chmieleniu asfalt, a później trasy polne. Miejscami kamieniste. Trasa na rower jest okey z uwagą, że na odcinku około 500 m dzieci będą musiały zejść i prowadzić rower.
Restauracja Francuska ma smaczne potrawy w tym świetną zupę cebulową i ziemniaki au gratin. Wystrój przypomina lata 90-te. Dania są mimo wszystko bardzo dobre. W środy zawsze zamknięte. Poza sezonem warto zadzownić ( tel. 888898079 ) i zapytać czy otwarte. Czasem szef kuchni i właściciel jest kelnerem i kucharzem jednocześnie 🙂 zwłaszcza poza sezonem.

Nasze miejsca w Gajówce:

 

Dom w Domu to ponad 200-letni dom gościnny z duszą i wieloma udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Komfortowy odpoczynek, leniwe śniadania z lokalnych i bioproduktów w formie bufetu. 7 pokoi w tym 3 z widokiem na góry i bardzo dobre opinie Gości.

Wygodny salon z jadalnią, pokój zabaw dla dzieci i duży ogród z sadem i placem zabaw. Wybrane pokoje mają widok na góry, a dwa apartamenty duży taras.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami. Dodatkowo można zamówić masaże.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping to luksusowe całoroczne, ogrzewane i klimatyzowane jurty w ogrodzie Dom w Domu. Każda jurta jest dla 4-5 osób i ma liczne udogodnienienia dla rodzin z dziećmi. Przeszklony dach, kominek, własny aneks kuchenny oraz łazienka i widok na Pogórze Izerskie, dają możliwość spokojnego odpoczynku.

Wybierając Izera Glamping możesz korzystać z udogodnień Dom w Domu i wysoko ocenianych śniadań w formie bufetu.

Wszyscy Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping Adults to wyjątkowe miejsce dla osób od 13 lat. Luksusowe, całoroczne jurty z wyjątkowymi udogodnieniami dla dorosłych. Ogrzewane i klimatyzowane.

Położone obok Dom w Domu oraz Izera Glamping (po drugiej stronie drogi). Każda jurta dla 2-3 osób. Duże łóżko z widokiem na gwiazdy przez przeszklony dach, wanna z widokiem na góry, zestaw kina domowego, otwarta łazienka i aneks kuchenny. Kominek na drewno. Leniwe śniadania dostarczymy do jurty, które zjesz z widokiem na góry lub na tarasie.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami, które znajduje się 75 m od jurt, w ogrodzie Dom w Domu.

Adres: Gajówka 16A, Mirsk

Kontakt

Gajówka 16
59-630 Mirsk, Polska​

kontakt@magiczneizery.pl

Zadzwoń do nas

+48 602 630 640
+48 660 510 520

Więcej informacji

(C) MagiczneIzery.pl – Dom w Domu