sprawdź naszą interaktywną mapę google ze spacerami

Spacery po okolicy gajówki

gdzie wybrać się na spacer w okolicy gajówki?

Gajówka leży na Pogórzu Izerskim na wysokości 370-400 m n.p.m. W naszej okolicy są łąki, pola i lasy. Teren jest pagórkowaty. Proponujemy Wam kilka wariantów spacerów. Wszystkie trasy są odpowiednie na spacer oraz rower.

Trasy są przygotowane na mapach Google. Wersja online widoczna jest na mapie poniżej. Ślady GPX do pobrania dla spacerów poniżej.
Link do mapy google: kliknij tutaj mapa

1. Dookoła Gajówki – 2,5 km (+ opcja przedłużenia)
kolor: jasnozielona/jasnożółta
Krótki spacer na 30 min – 1 godzinę z wizytą na placu zabaw i wiadukcie kolejowym (można sprawdzić godziny odjazdu pociągów ze stacji Rębiszów i czekać na pociąg). Po drodze ławeczki do odpoczynku i pasące się konie naszych sąsiadów. Trasa w całości asfaltowa. Idealna dla dzieci na rower.
Ślad gpx: pobierz tutaj

2. Do Gajówkowego Miejsca Mocy – 6,5 km (+opcja przedłużenia)
kolor: czerwona/pomarańczowa

Spacer zajmuje około 1,5-2 godziny. Trasa o nawierzchni drogi polnej i szutrowej. W Gajówce asfalt. Trasa oprócz Gajówki prowadzi drogami bez samochodów – przez łąki, pola i bardzo ładny las rębiszowski.
Miejsce Mocy to grupa kilku wielkich głazów, a pomiędzy nimi jedno wąskie przejście. Niektórzy czują wibracje, przechodząc między nimi 🙂
Ślad gpx: pobierz tutaj

3.Na Stawy Rębiszowskie – 9 km (+ opcja przedłużenia)
kolor: różowa/fioletowa

Przyjemny, dłuższy spacer. Trasa dobra pieszo i na rower. Do wsi Młyńsko asfalt, później leśne szutry. Od Rębiszowa do Gajówki ponownie asfalt. Przez las i stawy droga bez aut.
Stawy Rębiszowskie były kiedyś potężnym kompleksem stawów hodowlanych. Dzisiaj z wielu stawów pozostały jedynie dwa, pomiędzy którymi prowadzi trasa. Po drodze widoki na Góry Izerskie, przyjemny las mieszany i możliwy postój przy stawach.
Ślad gpx: pobierz tutaj

4. Do Restauracji Francuskiej – 7,5 km
kolor: niebieska

Idealny spacer polami i łąkami do Chmielenia gdzie znajdziecie wyjątkową restaurację prowadzoną przez francuza. W Gajówce i Chmieleniu asfalt, a później trasy polne. Miejscami kamieniste. Trasa na rower jest okey z uwagą, że na odcinku około 500 m dzieci będą musiały zejść i prowadzić rower.
Restauracja Francuska ma smaczne potrawy w tym świetną zupę cebulową i ziemniaki au gratin. Wystrój przypomina lata 90-te. Dania są mimo wszystko bardzo dobre. W środy zawsze zamknięte. Poza sezonem warto zadzownić ( tel. 888898079 ) i zapytać czy otwarte. Czasem szef kuchni i właściciel jest kelnerem i kucharzem jednocześnie 🙂 zwłaszcza poza sezonem.
Ślad gpx: pobierz tutaj

Nasze miejsca w Gajówce:

 

Dom w Domu to ponad 200-letni dom gościnny z duszą i wieloma udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Komfortowy odpoczynek, leniwe śniadania z lokalnych i bioproduktów w formie bufetu. 7 pokoi w tym 3 z widokiem na góry i bardzo dobre opinie Gości.

Wygodny salon z jadalnią, pokój zabaw dla dzieci i duży ogród z sadem i placem zabaw. Wybrane pokoje mają widok na góry, a dwa apartamenty duży taras.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami. Dodatkowo można zamówić masaże.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping to luksusowe całoroczne, ogrzewane i klimatyzowane jurty w ogrodzie Dom w Domu. Każda jurta jest dla 4-5 osób i ma liczne udogodnienienia dla rodzin z dziećmi. Przeszklony dach, kominek, własny aneks kuchenny oraz łazienka i widok na Pogórze Izerskie, dają możliwość spokojnego odpoczynku.

Wybierając Izera Glamping możesz korzystać z udogodnień Dom w Domu i wysoko ocenianych śniadań w formie bufetu.

Wszyscy Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping Adults to wyjątkowe miejsce dla osób od 13 lat. Luksusowe, całoroczne jurty z wyjątkowymi udogodnieniami dla dorosłych. Ogrzewane i klimatyzowane.

Położone obok Dom w Domu oraz Izera Glamping (po drugiej stronie drogi). Każda jurta dla 2-3 osób. Duże łóżko z widokiem na gwiazdy przez przeszklony dach, wanna z widokiem na góry, zestaw kina domowego, otwarta łazienka i aneks kuchenny. Kominek na drewno. Leniwe śniadania dostarczymy do jurty, które zjesz z widokiem na góry lub na tarasie.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami, które znajduje się 75 m od jurt, w ogrodzie Dom w Domu.

Adres: Gajówka 16A, Mirsk

Kontakt

Gajówka 16
59-630 Mirsk, Polska​

kontakt@magiczneizery.pl

Zadzwoń do nas

+48 602 630 640
+48 660 510 520

Więcej informacji

(C) MagiczneIzery.pl – Dom w Domu