ODPOCZNIJ DOBRZE

O DOMU

Dom w Domu to azyl nasz i naszych Gości od miasta i zgiełku codziennego życia.

Gajówka, to mała, urocza, letniskowa wieś położona pomiędzy Jelenią Górą a Świeradowem Zdrój na Pogórzu Izerskim z widokiem na Karkonosze i Góry Izerskie. Mieszka tu na stałe około 100 osób, a wieś podzielona jest na górną i dolną. W górnej części jest 5 domów i większość z nich przyjmuje turystów. Gajówka jest spokojna, dająca wytchnienie od szybkiego życia. Nie uświadczycie tu typowej wsi. Nie ma gospodarstw rolnych z dużą iloscią zwierząt.

Większość pól w okolicy to nieużytki rolne przeznaczone pod uprawy ekologiczne lub łany zbóż. Lasy i stawy w okolicy dają miejsce na wyciszające spacery wśród natury. Ruch samochodowy całkowicie omija Gajówkę – nie ma tu żadnych dróg „przelotowych”. W Gajówce znajduje się około 20 domów przysłupowych, z czego część z nich jest odrestaurowanych.

Spokój, błogostan i ogólny dobrostan ciała i umyslu to zalety pobytu w Dom w Domu w Gajówce. Bliskość wielu ciekawych atrakcji dla każdego, daje gwarancję braku nudy, gdy zechecie z nich skorzystać. Część z naszych Gości, jednak nigdzie nie jeździ. Po prostu dobrze odpoczywa w Gajówce.

Nasz pierwszy projekt

Historia Gajówki i Domu

Nasz dom pod numerem 16 to dom dawnych tkaczy jedwabiu. Ma około 200 lat. Nie znamy dokładnej daty budowy. Podczas remontu nie udało się nam odnaleźć żadnych dat, które mogłyby świadczyć o powstaniu. Wiemy, że niektóre domy w bliskiej okolicy mają około 150-200 lat. Tkacze jedwabiu byli majętnymi osobami. Świadczyć o tym może choćby lokalizacja domu na wzniesieniu. W Gajówce w dolnej cześci (dolnie) żyli parobkowie, a w górnej części bogatsi ludzie.

Zasłyszana przez nas opowieść mówi, że pod koniec wojny w górnej Gajówce Wojsko Polskie miało tymczasowy obóz. Jednak pewnej nocy, wszyscy zniknęli, zostawiając sporo nowego umundurowania. Ówcześni mieszkańcy nie chcąc być posądzonymi o to zdarzenie, zebrali wszystkie pozostawione rzeczy i wrzucili do jednej ze studni przy domu i zakopali ją. Jeszcze do niedawna żył człowiek, który wiedział gdzie znajdowała się ta studnia. Niestety zmarł i zabrał tajemnicę do grobu. Pewnym jest, że była to górna część Gajówki. Może skarb znajduje się przy Dom w Domu? Tego nie wiemy, wiemy za to, że na naszej działce była kiedyś jeszcze jedna studnia, która została zakopana. Przez kogo? Kiedy? Tego nie wiemy…

Gajówka została założona w XVII wieku przez religijnych uciekinierów z Czech a od 1742 roku należała do Prus. W Gajówce (dawniej Hayne (niem.)) przed II Wojną Światową mieszkało prawie 300 mieszkańców, którzy zostali przesiedleni w głąb Niemiec, a na ich miejsce przybli Polacy ze wschodu. Dziś mieszkańców pozostało tylko około 100. Spacerując po okolicy widać tylko zdziczałe sady, wejścia do starych studni kopanych, czy zarośnięte ruiny dawnych domów. Przy naszym domu, poprzedni właściciele jedną z takich ruin zrównali do końca z ziemią. Dziś po tym domu pozostało tylko niewielki pagórek, na którym przygotowaliśmy przeszklonego boxa do wynajęcia. Ciekawe jak niegdyś wyglądał ten dom… Niestety o Gajówce nie zachowało się zbyt wiele materiałów. Była to zbyt mała wieś.

Nasz dom w latach 70-tych XX wieku i aktualnie – koniec 2018:

Czego spodziewać się po pobycie w Dom w Domu?

Obecny wygląd domu zawdzięczamy poprzednim właścicielom, którzy remontowali go od 1993 roku. Stając się jego właścicielami w 2018 roku dokończyliśmy remont, by móc przyjąć Was w nasze skromne progi.

Dom w Domu to około 200 letni budynek po generalnym remoncie. Staraliśmy się zachować dawny klimat i duszę domu, stosując nowoczesne rozwiązania, tak by maksymalnie podnieść komfort i bezpieczeństwo pobytu. Prosimy pamiętać, że konstrukcja domu jest drewniano-kamienna, przez to słychać jak pracują stropy, czy jak chodzi się po piętrach. Dzięki zastosowaniu nowych technologii staraliśmy się to wyciszyć. Pokoje nie są dźwiękoszczelne.

Przyjeżdżając do Dom w Domu spodziewajcie się dobrego odpoczynku. Bliskości natury, ciemnego nieba z gwiazdami, rozkoszy kulinarnych i komfortowych wnętrz domu wraz z zagospodarowanym terenem do relaksu i zabawy.

Sami dużo podrózujemy po świecie i wiemy co jest potrzebne przy odpoczynku. Sprawdź udogodnienia jakie przygotowaliśmy w Dom w Domu tutaj.

Czy w Domu będą dzieci?

Tak. Mieszkamy razem z Wami w Domu i mamy dwójkę małych dzieci, które czasem płaczą, czasem hałasują, choć zazwyczaj dobrze, normalnie się bawią – jak to dzieci.

Wielu naszych Gości to rodziny z dziećmi. Jest duże prawdopodobieństwo, że w pokoju obok Was będzie dziecko. Jeżeli zależy Wam na „braku sąsiadów” wybierzcie apartamenty z tarasem i widokiem na góry, które są na poddaszu – lub boxa, czy jurtę, które są indywidualnymi „domkami”.

W Domu dla dzieci mamy oddzielny pokój zabaw i dużo miejsca w ogrodzie – ogród jest na tyle duży, że każdy znajdzie dla siebie cichy zakątek. Nie jesteśmy miejscem tylko dla dorosłych.

Nasze miejsca w Gajówce:

 

Dom w Domu to ponad 200-letni dom gościnny z duszą i wieloma udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Komfortowy odpoczynek, leniwe śniadania z lokalnych i bioproduktów w formie bufetu. 7 pokoi w tym 3 z widokiem na góry i bardzo dobre opinie Gości.

Wygodny salon z jadalnią, pokój zabaw dla dzieci i duży ogród z sadem i placem zabaw. Wybrane pokoje mają widok na góry, a dwa apartamenty duży taras.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami. Dodatkowo można zamówić masaże.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping to luksusowe całoroczne, ogrzewane i klimatyzowane jurty w ogrodzie Dom w Domu. Każda jurta jest dla 4-5 osób i ma liczne udogodnienienia dla rodzin z dziećmi. Przeszklony dach, kominek, własny aneks kuchenny oraz łazienka i widok na Pogórze Izerskie, dają możliwość spokojnego odpoczynku.

Wybierając Izera Glamping możesz korzystać z udogodnień Dom w Domu i wysoko ocenianych śniadań w formie bufetu.

Wszyscy Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami.

Adres: Gajówka 16, Mirsk

Izera Glamping Adults to wyjątkowe miejsce dla osób od 13 lat. Luksusowe, całoroczne jurty z wyjątkowymi udogodnieniami dla dorosłych. Ogrzewane i klimatyzowane.

Położone obok Dom w Domu oraz Izera Glamping (po drugiej stronie drogi). Każda jurta dla 2-3 osób. Duże łóżko z widokiem na gwiazdy przez przeszklony dach, wanna z widokiem na góry, zestaw kina domowego, otwarta łazienka i aneks kuchenny. Kominek na drewno. Leniwe śniadania dostarczymy do jurty, które zjesz z widokiem na góry lub na tarasie.

Goście mają codzienny dostęp do Kameralnego Spa z sauną, łaźnią i jacuzzi pod gwiazdami, które znajduje się 75 m od jurt, w ogrodzie Dom w Domu.

Adres: Gajówka 16A, Mirsk

Kontakt

Gajówka 16
59-630 Mirsk, Polska​

kontakt@magiczneizery.pl

Zadzwoń do nas

+48 602 630 640
+48 660 510 520

Więcej informacji

(C) MagiczneIzery.pl – Dom w Domu