Posiłki

Dobry odpoczynek w Dom w Domu to także pyszne, domowe śniadania  przygotowane na bazie lokalnych i zdrowych produktów

Z rana budzić Was będzie zapach pieczywa i aromatycznej kawy. Do śniadania zaproponujemy lokalne produkty i dania ze składników najwyższej jakości oraz z własnego ogródka i sady.

Dbamy o dostawców składników na potrawy. Warzywa, owoce i zioła mamy z własnego ogródka lub od zaufanych dostawców. Jajka, wiejskie masło, sery i mleko prosto od krowy kupujemy w zaprzyjaźnionym gospodarstwie w wiosce obok jak i wiele innych lokalnych produktów, często również ekologicznych. Jeżeli musimy kupić składniki w "normalnym" sklepie, to wybieramy te pozbawione chemii, wysokiej jakości - gotujemy dla Was, tak jak sami jemy. Pamiętamy jednak, że jesteście na wakacjach, więc jest też trochę niezdrowych rzeczy jak np. słój Nutelli ;-)

Dla dzieci przygotowane mamy krzesełka oraz plastikową zastawę. Śniadania należy zamawiać jednocześnie rezerwując pokój.

Kawa dobrej jakości z ekspresu ciśnieniowego i markowe herbaty dostępne są cały czas bezpłatnie.

 

Czego spodziewać się po śniadaniu w Dom w Domu?

 • podawane w formie bufetu, z różnorodnymi potrawami (codziennie coś nowego),
 • 2 dania gorące w tym jedno przygotowane na świeżo, na życzenie
 • wędliny wędzone przez Ulę z Pobiednej z mięsa z lokalnej rzeźni
 • jajka "od Pana Tadeusza" od kur karmionych naturalnie, swobodnie biegających po wiejskim podwórku z Janic
 • wiejskie masło, śmietana, twaróg od zaprzyjaźnionego gospodarstwa z Rębiszowa
 • sery kozie i krowie od kóz wypasanych na Pogórzu izerskim z bacówki w Świeradowie Zrój i Wańczykówki
 • warzywa i owoce z naszego ogródka lub od sprawdzonych nam dostawców  - poddane testowi żywności
 • smaczne sałatki i pasty,
 • własnej produkcji dżemy i konfitury, lokalne miody i wiele innych
 • pieczywo wypiekane w prawdziwym piecu opalanym drewnem - naturalne oraz ciepłe bułeczki
 • płatki kukurydziane bez syropu glukuzowego z mlekiem dla dzieci
 • coś słodkiego na deser
 • kawa z ekspresu, herbata, woda, prawdziwe soki 100%
 • wszystkie produkty najwyższej jakości w tym pure, bio i od lokalnych dostawców
 • surowe produkty badamy testerem żywności na obecność azotanów i innych szkodliwych składników (Soeks Ecovisor F4)

Śniadania podajemy w formie bufetu od 8:30 do 10:00, a przy mniejszej ilości osób umawiamy porę indywidualnie.

 

Obiadokolacje, kolacje i przyjęcia dla grup w Dom w Domu

Obiadokolację w Dom w Domu podajemy tylko w sezonie "lato" (około 15 czerwca - 31 sierpnia) we WTORKI, ŚRODY, PIĄTKI i SOBOTY oraz dla zorganizowanych grup w innych terminach.

Nasze obiadokolacje to 3 dania: zupa, drugie danie, deser oraz domowy kompot w cenie 55 zł za osobę. Pół porcji dla dzieci za 27,50 zł. Gotujemy domowo - dorośli i dzieci z chęcią korzystają z naszych obiadokolacji.

Obiadokolację zamawiamy wcześniej - najlepiej podczas rezerwacji lub napóźniej w niedzielę wieczorem na wtorek i środę oraz w środę wieczorem na piątek i sobotę. Obiadokolację podajemy zazwyczaj o 17:00, ew. zupę o 13:00.

Oferujemy także możliwość przygotowania kolacji lub przyjęcia dla grup. Szczegóły dotyczące pobytu grup są tutaj.

Posiłki w okolicy i opcja z dowozem do Dom w Domu

Na obiadokolację zapraszamy także do zaprzyjaźnionego studnia kulinarnego Stacja Stodoła w Kopańcu (15 min autem od nas malowniczą i urzekającą trasą), gdzie dzień wcześniej zamówicie na wybraną godzinę pyszny obiad: zupę i drugie danie w cenie 35 zł oraz dodatkowo deser i kawę.

Jeżeli będziecie chcieli skorzystać z restauracji w okolicy (10-20 min autem od nas), polecimy te sprawdzone i pewne. Dostępne kuchnie to domowe polskie, włoskie, greckie, hinduskie oraz fusion w szerokim przedziale cenowym (od tanich do ekskluzywnych). Wybór jest szeroki. Propozycje restauracji przygotowaliśmy poniżej.

Gdy będziecie chcieli zostać na miejscu, nigdzie nie jeżdżąc, możecie skorzystać z restauracji, która oferuje dowóz do nas. To sprawdzona opcja przez wielu naszych Gości i przez nas samych. Menu na http://coffeestreet.com.pl/menu/. Dowóz do Dom w Domu to koszt 20 zł. Kuchnia jest smaczna, a potrawy przyjeżdżają ciepłe.

 

Specjalne diety i alergie pokarmowe

Nie mamy możliwości przygotowywać posiłków dopasowanych do różnych diet. Na życzenie staramy się przygotowywać potrawy wegetariańskie, ale upewnij się przy rezerwacji czy będziemy mieli taką możliwość (telefonicznie lub emailem). Nie oferujemy diet leczniczych i nie gwarantujemy braku alergenów w posiłkach.

Podczas naszych śniadań zawsze znajdziesz opcje bezmięsne, ale prosimy - zgłoś nam przy rezerwacji swoje preferencje. Pozwoli nam to lepiej zaplanować potrawy.

Gdy Twoje dziecko ma alergię pokarmową - poinformuj nas przy rezerwacji. Postaramy się wyeliminować niektóre składniki, jednak bez gwarancji (np. w przyprawie curry może występować uczuleniowa gorczyca). Jeżeli Twoje dziecko ma silne alergie, można skorzystać z naszego małego aneksu kuchennego lub oferty restauracji, które dowożą do nas posiłki.

Gdy będziemy musieli przygotowywać specjalne posiłki obowiązuje dopłata do wyżywienia 50%-100% w zależności od rodzaju potraw.

 

Co gdy będę głodny?

Gajówka to urocza wioska na Pogórzu Izerskim. Nie ma tu jednak sklepu - najbliższy znajduje się w Rębiszowie 2,8 km od domu. W Domu oferujemy minibar z przekąskami i napojami. Do dyspozycji pozostawiamy także mały aneks kuchenny z mikrofalówką i przenośną płytą grzewczą, by móc przygotować prosty posiłek - nie umożliwiamy regularnego gotowania.

Okoliczne miasta jak Karpacz, Szklarska Poręba czy Świeradów Zdrój obfitują w setki karczm i restauracji. Poniżej polecamy te, które sami lubimy oraz które są warte odwiedzenia poza górskimi miejscowościami.

Restauracje, które dowożą posiłki do Dom w Domu (koszt dowozu 20 zł, min. zamówienie 50 zł), sprawdzone i warte polecenia:

 • Pasja - Gryfów Śląski, ul. Kolejowa 25 - 8,5 km (10 min. autem). Dobra pizza i inne dania obiadowe. Kuchnia polsko-włoska. Ceny $$.
 • Coffee Street - Gryfów Śląski, Rynek ul. Felczerska 13 (10 min. autem). Kuchnia polska i fusion. Pizza. Smacznie. Ceny $$.

Bliższe polecane przez nas restauracje:

 • Bar Pauza Jadłodajnia - Mirsk ul. Wodna 2 (w szkole, przypiwniczenie) 9 km (10 min autem). Domowe obiady, codziennie inne, zestaw zupa i drugie danie za około 15 zł. Ceny $
 • Mała Francja - Chmieleń 84 - przez las to od nas około 2,5 km. Drogą jest jednak 10 km (10 min. autem). Smaczna prawdziwa francuska kuchnia oraz polskie dania. Ceny $$.
 • Zajazd Zornica - Krzewie Wielkie 90A - 5,5 km bocznymi drogami (7 min. autem). Karczma w stylu góralskim przy drodze. Jedzenie poprawne. Ceny $.
 • Zielony Piec - Lechów 9, Leśna - 20 km (25 min. autem w kierunku na Zamek Czocha) . Restauracja specjalizuje się w kuchni lokalnej. Bardzo smacznie. Ceny $$.
 • Kalamata - Świeradów Zdrój, ul. Zakopiańska 4 - 15 km (15 min. autem). Restauracja grecka z prawdziwymi greckimi potrawami. Ceny $$.
 • Bar u Bożeny - Świeradów Zdrój, ul. 11 listopada 14 - 14 km (15 min autem). Domowe jedzenie, choć z zewnątrz nie zachęca. Ceny $.
 • Wędzarnia nad Kwisą - Świeradów Zrój, ul. Kopernika 1 - 15 km (15 min autem). Pyszne dania rybne. Ryby smażone i wędzone. Ceny $$
 • Zajazd Witosa - Wojcieszyce 91A (droga między Jelenią Górą a Szklarską Porębą) - 22 km (25 min. autem). Pyszna kuchnia polska. Ceny $$.
 • Mikavka - Jelenia Góra, ul. Konopnickiej 1 - 28 km (35 min. autem). Pyszna kawa z pasją przygotowywana różnymi metodami. Ceny $$.
 • Izera - Polana Jakuszycka, Jakuszyce 5A, w hotelu Jakuszyce - 40 km (50 min. autem). Wyborne dania kuchni polskiej oparte na regionalnych składnikach. Ceny $$$.